Plot vždy slúžil predovšetkým na vyhradenie hraníc pozemku a zabránenie vstupu cudzích osôb. V súčasnosti však majú ploty okrem tohto základného poslania aj inú funkciu – sú významným architektonickým prvkom. Zohrávajú dôležitú estetickú rolu, lebo dotvárajú okolie domu a celkový dojem zo záhrady.

Kedysi sa ploty stavali prevažne z jednoduchého pletiva. Dnes je k dispozícii nespočetné množstvo materiálov, z ktorých sa dá okolie domu, chalupy či chaty oplotiť – od dreva, kovu, plastu, až po kameň či betón.

Pletivo neposkytuje súkromie ani bezpečie, o drevené ploty sa treba pravidelne starať, lebo inak nemajú dlhú životnosť a kovové oplotenie je nielen nákladné, ale výsledok môže pôsobiť v konečnom dôsledku nevkusne. Preto v ostatných rokoch získavajú čoraz väčšiu popularitu betónové oplotenia.

Dôvody spadajú do dvoch kategórií.
1.Betón je osvedčený, trvácny materiál, odolný aj voči tým najdrsnejším poveternostným podmienkam 
2.Betónový plot zabezpečuje pre príbytok vysokú mieru súkromia bezpečia a v prípade potreby sa dá z neho vytvoriť aj dobrá protihluková bariéra.

Nie je však betón ako betón a plot ako plot. Dôležité je zvoliť si na stavbu betónového plotu toho správneho výrobcu ktorý dbá na kvalitu a pevnosť svojich výrobkov. Ak chcete aby váš plot mal dlhú životnosť a stály vzhľad, tak by sme určite odporúčali aby ste siahli po plotoch vyrábaných z vibroliateho betónu, ktoré sú poriadne vystužené betonárskou oceľou hrúbky 6 mm. Výrobky vyrábané z liateho betónu sú oproti výrobkom z polosuchého betónu omnoho pevnejšie, presnejšie a trvácnejšie. Tiež sú oveľa menej pórovité a tým dosahujú krajší a stály vzhľad. Jedna vec je však istá, na betónovom oplotení sa neoplatí šetriť. V prípade že zvolíte lacného, nekvalitného výrobcu, časom Vás to určite dobehne a s veľkou pravdepodobnosťou na plote preplatíte z dôvodu nútenej údržby. Veľmi dôležitou súčasťou oplotenia sú betónové stĺpiky. Ako jediný na vystuženie stĺpikov používame betonársku oceľ hrúbky až 8 mm. Naše stĺpiky sú tak v porovnaní s konkurenciou neporovnateľne kvalitnejšie a trvácnejšie. Na výrobe a samotných materiáloch nešetríme pretože kvalita je v tomto sektore najdôležitejšia. Navyše každému z našich stĺpikov dokážeme doladiť betónovou čiapkou ktorá dodá oploteniu krásny vzhľad.

Ak už viete, že chcete trvácne a odolné oplotenie, ktoré vám zabezpečí maximálnu mieru súkromia a bezpečia, ale obávate sa, že váš betónový plot v nezáživnej sivej farbe vám pokazí estetický dojem z celého príbytku a okolia, vedzte, že to tak vôbec nemusí byť. Oplotenie dokážeme vyrobiť v akomkoľvek odtieni, napríklad vo farbe vašej fasády alebo garáže. Naše farebné betónové oplotenia nie sú natierané. Farebný odtieň dosahujeme vďaka pigmentácii betónu a preto pôsobia prirodzene a elegantne. Nakoľko sa naše farebné betónové oplotenia vyrábajú z farebnej zmesi, tak sú farebné aj v priereze nie iba na povrchu. Pozor na natierané betónové oplotenia. Je to nákladné a treba sa o to starať. Farba časom vybledne a nevyzerá to dobre.

Veríme že Vám tento článok pomôže pri výbere toho správneho betónového oplotenia.

S úctou tým PowerBeton company.


6 606 Videné