Často kladené otázky

VŠEOBECNÉ

Aká dlhá je čakacia doba od objednania?

V závislosti od typu výrobku sa čakacia doba pohybuje od niekoľkých dní do niekoľkých týždňov. Ak si zákazník objedná produkt, ktorý máme v súčasnosti na sklade a chce si ho zmontovať svojpomocne, potom si ho vie prevziať takmer okamžite z našej výroby. Pokiaľ si zákazník objedná výrobok spolu s montážou doručenie a doplnkové služby sa uskutočnia v dohodnutom časovom rozpätí – cca 2 až 3 týždne od objednávky, podľa možností aj skôr.

Ako si môžem u vás objednať?

Môžete nás kontaktovať e-mailom alebo telefonicky kde Vám zodpovieme všetky vaše otázky a pripravíme cenovú ponuku podľa vašich špecifikácií. Následne Vás nasmerujeme na návštevu našej vzorkovej predajne v Bobrove kde si vyberiete vzor a  farbu oplotenia, prípadne iných našich výrobkov.

Kedy a ako mám platiť?

Po zaplatení 50 % zálohovej platby z celkovej sumy produktu na našej predajni sa zvyšná suma dopláca po prevzatí produktu. Montáž sa hradí po dokončení celkovej realizácie.

Poskytujete predaj na splátky?

Áno je možné u nás nakúpiť aj na splátky. Spolupracujeme so spoločnosťou Home Credit. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Aká je životnosť vašich výrobkov?

Dovolíme si tvrdiť že životnosť našich výrobkov je niekoľko generačná.

Je potrebné stavebné povolenie na stavbu betónového oplotenia?

Pri stavbe nového betónového oplotenia stačí ohlasovacia povinnosť. Pri prerábke starého oplotenia to nie je potrebné.

Montáž

Čo je potrebné urobiť pred začatím montáže?

Pred začatím montáže je potrebné aby si zákazník zaobstaral štrk a cement na celkovú realizáciu, o všetko ostatné sa postaráme.

Pri výkope jám na pozemku používate ťažkú techniku?

Ťažká technika sa používa iba v nutných prípadoch, väčšinou výkop realizujeme ručne prípadne zemným vrtákom. Nemusíte sa tak obávať že Vám poškodíme terén.

Ako dlho trvá montáž?

V závislosti od náročnosti montáže a množstva materiálu. Aj náročnejšie montáže sa však snažíme dokončiť do 2-3 dní.

Potrebujete elektrickú energiu počas montáže?

Áno, počas montáže je potrebný prístup k elektrickej energii. Ak na mieste montáže nie je žiadny prúd, je potrebné o tom informovať pri upresnení si termínu dodania. Po upozornení bude náš montážny tím vybavený elektrocentrálou. V takom prípade si vystačíme aj bez prípojky.

Dokážem si sám postaviť betónové oplotenie?

Svojpomocne áno, no sám to nezvládnete, keďže pri montáži sú potrební min. traja zruční majstri. Neváhajte nás kontaktovať, radi Vám poradíme a v prípade potreby prácu zrealizujeme.

Betónové oplotenia PowerBeton

Spĺňajú vaše betónové oplotenie normu STN EN 12839?

Áno spĺňajú, pri výrobe kladieme dôraz na kvalitu a pevnosť našich výrobkov. Pri skúškach v TSÚS naše výrobky dosiahli dva krát vyššiu pevnosť ako určuje norma.

Sú vaše oplotenia obojstranné?

Momentálne ponúkame iba jednostranné betónové oplotenia. Z druhej strany je naše betónové oplotenie hladké. Obojstranné betónové oplotenia zatiaľ v ponuke nemáme z dôvodu vyťaženosti našej výroby pri výrobe jednostranných oplotení.

Z akého betónu sú vyrábané vaše betónové oplotenia?

Oplotenia vyrábame výlučne z vibroliateho betónu.

Aký je rozdiel medzi oplotením z polosuchého betónu a oplotením z vibroliateho betónu?

Výrobky vyrábané z vibroliateho betónu sú oproti výrobkom z polosuchého betónu omnoho pevnejšie, presnejšie a trvácnejšie. Tiež sú oveľa menej pórovité a tým dosahujú krajší a stály vzhľad.

Sú vaše oplotenia vystužené železom?

Samozrejme, naše betónové oplotenia sú vystužené betonárskou oceľou. V našich paneloch je betonárska oceľ hrúbky 6 mm. Do stĺpikov dávame ako jediný na trhu betonársku oceľ hrúbky 8 mm. Naše stĺpiky sú tak v porovnaní s konkurenciou neporovnateľne kvalitnejšie a trvácnejšie. Na výrobe a samotných materiáloch nešetríme pretože kvalita je v tomto sektore
najdôležitejšia.

Viete vyrobiť oplotenie vo farbe?

Oplotenie dokážeme vyrobiť v akomkoľvek odtieni podľa požiadavky nášho zákazníka.

Vaše oplotenia sú striekané alebo natierané?

Nie, farebný odtieň dosahujeme vďaka pigmentácii betónu a preto pôsobia prirodzene a elegantne. Nakoľko sa naše farebné betónové oplotenia vyrábajú z farebnej zmesi, tak sú farebné aj v priereze nie iba na povrchu. Pozor na natierané betónové oplotenia. Je to nákladné a treba sa o to starať. Farba časom vybledne a nevyzerá to dobre.

Pripláca sa za oplotenie vo farbe?

Výroba oplotenia vo farbe je nákladnejšia, no naša firma ponúka betónové oplotenie vo farbe za cenu bezfarebného.

Vzory oplotení z vašej ponuky majú rozdielne ceny?

Nie, všetky naše vzory sú v rovnakej cene. Pri cenovej ponuke teda záleží iba na tom koľko metrov oplotenia potrebujete, do akej výšky oplotenie chcete a aký bude mať oplotenie tvar.

V akej maximálnej výške dokážete postaviť oplotenie?

Oplotenia vyrábame do výšky maximálne 2 metre.

Aké rozmery a váhu má jeden betónový panel?

Rozmery panelu sú, 50 cm výška,200 cm dĺžka a 4 cm hrúbka. Váha jedného panelu je cca 80 kg.

Aké má rozmery a váhu váš stĺpik?

Rozmery stĺpika sú, 285 cm výška, 16 cm šírka a 14 cm hrúbka. Váha stĺpika je cca 110 kg. V ponuke máme aj stĺpiky v rozmeroch 285 cm výška, 22 cm šírka a 14 cm hrúbka.

Ako hlboko je v zemi stĺpik?

Stĺpik je 80 cm v zemi. Šírka jamy pre osadenie stĺpika je minimálne 40×40 cm.

Doprava

Aká je cena za dopravu?

Dopravu účtujeme individuálne v závislosti od objemu materiálu a vzdialenosti.

Je možné odobrať si produkt vlastným vozidlom?

Áno, produkt je možné odobrať vlastným vozidlom u nás vo výrobe. Materiál Vám vieme naložiť vysokozdvižným vozíkom. Naloženie tovaru je v cene.

Pri osobnom odbere zálohujete palety?

Áno, palety zálohujeme 10€/ks, prípadne ich vieme zameniť za palety ktoré donesiete pri osobnom odbere. Pri zálohovaní paliet sa účtuje amortizácia vo výške 10 %.